Atletiek

Filosofie

Atletiek is `n sportsoort wat verskeie geleenthede bied aan enige leerder om sy/haar potensiaal tot die uiterste te benut.  Met die variasies van spoed, krag, uithou en veerkrag, wat verskeie items behels, kan enige kind hom/haar uitleef.

Atletiek leer ‘n leerder volharding, deursettingsvermoë en selfdissipline om sodoende liggaamlike ontwikkeling te bevorder.  Atletiek berei ook ‘n leerder voor vir sy/haar “Wedloop van die Lewe” wat lei tot volwassenheid. Leerders leer oor gesonde eet-gewoontes en hoe om dit toe te pas in sy/haar daaglikse lewe.

Atletiek bied geleenthede om tot op `n hoë ouderdom deel te neem en doelwitte te stel om aan Suid-Afrikaanse en Wêreldkampioenskappe, Internasionale Deelname en Olimpiese Spele deel te neem.   

 

 

 


Deelname aan Kompetisies

  • Bokkesport

Spanindeling:          

A – H:  Duikers →Geel
G – R: Klipspringers→Wit
S – Z:  Steenbokke→Blou

  • Wyksbyeenkomste
  • Cluster-byeenkoms
  • Distrik Kampioenskappe
  • SA Kampioenskappe
  • Super 12- Kompetisie
     

Afrigters

 

BAANITEMS:

NAELLOPE

0/7 - 0/9

0/10 - 0/13

Hoof: Me. S Sauer, Me. T du Toit,                 

Hoof: Mnr. R Smit, Me. T Nelson, Mnr. D Pieterse                    

MIDDELAFSTANDE

0/7 - 0/9

0/10 - 0/13

Hoof: Me. B Roets, Me. W Groenewald,                                                   Hoof: Me. L Erasmus, Me. E Louw

HEKKIES

0/10 - 0/13

Hoof: Mnr. F van Wyk, Me. A Naude, Mnr. D Viljoen

AFLOSSE

 

 

 

 

 

 

Byeenkomste:

0/8 – 0/13

0/8

0/9

0/10

0/11

0/12

0/13

Wegspring

1e oorgee

2e oorgee

3e oorgee

Hoof: Mnr. G van der Merwe

Me. T du Toit

Me. W Groenewald

Mnr. J Andrews

Mnr. E Naude

Mnr. B Wierenga

Mnr. R Smit

Mnr. G van der Merwe

Mnr. R Smit

Mnr. E Naude

Mnr. J Andrews

VELDITEMS

DOGTERS

SEUNS

VERSPRING

Hoof: Me. J Briel

Mnr. B Wierenga

Me. I Pienaar

Hoof: Mnr. E Meyer

Me. L Makkink,

Me. L Thomas

HOOGSPRING

0/10 & 0/11

Hoof: Me A Ras

Me. M Bester

0/ 12 & 0/13

Hoof: Me L Smit

Me. D Barnard

GEWIGSTOOT

Hoof: Me M de Klerk

Mnr. C de Klerk

Me. A Dauth

Hoof: Mnr. H Labuschagne

Me. G Goosen/Me. J Ferreira

Mnr. R Brand

SPIESGOOI

Hoof: Mnr. C Claassen

Me. M Viljoen

Mnr. F de Beer

DISKUS

Hoof: Mnr J Steenkamp

Me. E Rheeder

Me. E Roodtman

 

Oefentye

0/7 – 0/9:

(Maandae, Dinsdae, Woensdae, Donderdae – indien nie byeenkomste het nie.)

 Naellope:                               13:30 – 14:15

 Middelafstande (600m):       13:30 – 14:15

 

0/10 – 0/13:

 

Maandag:

14:00

15:00 – 15:45

15:50 – 16:35

Kooroefening

Naellope

Middelafstande

Diskus

Verspring

Hekkies

Gewigstoot

Spiesgooi

Hoogspring

 

Dinsdae:

14:00 – 14:45

14:50 – 15:35

15:40 – 16:25

Diskus

Naellope

Middelafstande

Gewigstoot

Verspring

Hekkies

Spiesgooi

Hoogspring

 

 

Woensdag:

14:00 – 14:45

14:50 – 15:35

15:40 – 16:25

Gewigstoot

Verspring

Middelastande

Spiesgooi

Hoogspring

Hekkies

Naellope

Diskus

 

Donderdae:

14:00 – 14:45

14:50 – 15:35

15:40 – 16:25

Spiesgooi

Hoogspring

Hekkies

Verspring

Middelafstande

Diskus

Gewigstoot

Naellope

 

 

 

Prestasies

2012

  • SA’s Naaswenner – Tristan Nel : Gewigstoot
  • Super 12- Kampioen – Gerhardt Muller  :  Verspring – Nuwe Rekord
  • Super 12- Kampioen – Franco Maré  :  Hoogspring      

 

2013:

  • Super 12 Kampioen - Edrich Grieb: Hoogspring

 

2014

  • Super 12 Kampioen - Danre Tustin: 60m
  • Super 12 Kampioen - Tanche Labuschagne: 80m
  • Super 12 Kampioen - Janieka Mouton: Hoogspring
  • Super 12 Kampioen - Nico du Randt: 70m hekkies
  • Super 12 Kampioen - Zander Wolmarans: Gewigstoot
  • SA Kampioenskappe: Janieka Mouton: Eerste plek hoogspring
  • SA Kampioenskappe: Gerardt Muller: Verspring
  • SA Kampioenskappe: Erik Hartman: 1500m stap

 

2015

  • SA Kampioenskappe: Janieka Mouton: Hoogspring
  • SA Kampioenskappe: Erik Hartman: 1500m stap
  • SA Kampioenskappe: JJ van Vuuren: Hoogspring

 

2016

  • SA Kampioenskappe: Nadia Nel: Hekkies, Spiesgooi
  • SA Kampioenskappe: Nico du Randt: 150m hekkies
  • Gauteng kampioenskappe: 2 sliwer medaljes en 4 brond medaljes
     

2017

  • SA Kampioenskappe: Heike de Klerk: 80m en 100m aflos
  • Gauteng kampioenskappe: 1 Silwer medalje

Bekende Deelnemers

Willie de Beer           :           2012 Olimpiese Spele, Aflos-span en deelname aan verskeie Internasionale wedlope.

Werner Botha           :          Olimpiese Spele, Finaal - 800m en deelname aan verskeie Internasionale wedlope.

 

Fasiliteite

Grasbaan